• WZNOWIENIE NAUKI STACJONARNEJ

Drodzy Rodzice/ Uczniowie/ Nauczyciele,

Dyrektor szkoły informuje o wznowieniu nauki stacjonarnej dla uczniów klas IV – VIII z dniem 31.05.2021r. Zajęcia będą odbywały si według obowiązującego planu lekcji.

Przywozy i odwozy Stanowice, Jeniniec w dniach 31.05.2021r. – 02.06.2021r.:

poniedziałek 31.05.2021r.

• LEKTURA W PUDEŁKU

Znamy wiele sposobów na omawianie z uczniami lektury. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują lapbooki lub książki obrazkowe. Uczniowie z klasy 6 a i 6 b zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach. Zadanie polega na przedstawieniu wybranej sceny związanej z treścią lektury, nad którą pracują. Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie mają szansę wykazać się pomysłowością oraz udowodnić, że doskonale znają jej treść.

• Mój wiosenny spacer po lesie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim ,,Mój wiosenny spacer po lesie’’ ogłoszonym przez Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy. Jury oceniło 20 prac w kategorii uczniów klas 4-6 i 6 prac w kategorii klas 7-8. Uczestnicy reprezentowali 7 szkół działających w granicach administracyjnych Nadleśnictwa Bogdaniec oraz Miasta i Gminy Witnica. Komisja pracowała w składzie: Monika Simonjetz, red. naczelny „Bibliotekarza Lubuskiego”, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, Małgorzata Sawoch, dziennikarz telewizyjny i radiowy, Aldona Bernacka, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec. Przyznano 10 nagród i wyróżnień.

• Wspomnienie o Pani Broni

Dnia 21 kwietnia 2021 roku odeszła od nas Pani Bronisława Wenerska, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, wychowawca, miłośniczka historii i przyrody.

Pani Bronisława ukończyła Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie i Studium Nauczycielskie w Gorzowie Wlkp. Do Bogdańca przyjechała z dalekiego Podkarpacia. Tu podjęła pracę
            w szkole jako nauczycielka biologii oraz założyła rodzinę. Była również zastępcą dyrektora w Szkole Gminnej w Łupowie.

• ZASADY FUKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Uczniowie i słuchacze, przystępujący w najbliższej sesji egzaminacyjnej do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, będą mogli uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach praktycznej nauki zawodu. Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

• Życzenia Wielkanocne

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu, radości płynącej

ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Miłości, nadziei i wiary każdego dnia,

która pozwoli realizować wszelkie zamierzenia

i doda energii do pokonywania trudności.

Radosnych Świąt, wiosennego nastroju w gronie

Drodzy Rodzice

Od poniedziałku 29.03.2021r. do 09.04.2021 oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza zostaną zamknięte. Pomimo, że dzieci pozostaną w domu, z naszej strony nie przerywamy procesu dydaktycznego. Panie nauczycielki grup przedszkolnych będą przekazywały dzieciom prace do wykonania w domu oraz na naszej stronie internetowej www.zszbogdaniec.edupage.org w zakładce oddziały przedszkolne/nazwa grupy od poniedziałku będą proponować zestawy zadań do wykonania, w tym filmiki edukacyjne, piosenki lub zabawy taneczne. Bardzo Państwa zachęcam do korzystania z materiałów .

• Zakończenie rekrutacji (II etap)

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu mgr Małgorzat Reks informuje
            o zakończonej rekrutacji (II etap) dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Informacje o przyjęciu dzieci do oddziałów przedszkolnych bądź do klasy pierwszej można uzyskać
            w sekretariacie szkoły. Listy dzieci przyjętych umieszczone są w gablocie szkoły (Segment I).

• TYDZIEŃ MATEMATYKI

12.03.2021r. - 19.03.2021r.

SZYFRY_klasa_8.docxSZYFRY_klasa_4.docxDzień 12 marca oznaczony jest w kalendarzu jako Dzień Matematyki, natomiast 14 marca, to Dzień Liczby Pi. Te piękne dla królowej nauk dni, chcemy uczcić w naszej szkole poprzez Tydzień Matematyki!

Już rok temu ta inicjatywa miała początek w naszej szkole. Przerwana nakazem pracy zdalnej, zdążyła jednak wzbudzić zainteresowanie wśród naszej społeczności szkolnej. W tym roku szkolnym nauczyciele matematyki również przygotowali dodatkowe aktywności matematyczne dla chętnych uczniów klas IV – VIII. Plan „Tygodnia Matematyki” będzie udostępniony na naszej szkolnej stronie internetowej oraz omówiony z uczniami na lekcjach matematyki.

• KLASY WOJSKOWE

Klasa wojskowa? Prawie 200 ofert w całej Polsce.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

• Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

Komisja rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski złożone w terminie do dnia 18.02.2021r. o przyjęcie do grupy przedszkolnej 3,4,5- latków i grupy 6- latków. Złożono 31 podań do oddziałów przedszkolnych, 53 deklaracje o zamiarze kontunuowania wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkole ( grupa przedszkolna 6 –latki - 18 wniosków, grupa przedszkolna 3,4,5- latki - 35) oraz 24 wnioski do klasy I Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu na rok szkolny 2021/2022.

• Nagłówek

Piątek 17.05.2024